Mamo, pić! NUK Flexi Cup

by - 19.1.17

Woda jako nośnik składników odżywczych i rozpuszczalnik substancji czynnych metabolicznie, dostarczana jest nam z pożywieniem. Powinna stanowić także podstawowy płyn nawadniający organizm. Warto więc już od małego przyzwyczajać dziecko do picia wody. W czym najlepiej ją podawać? Oczywiście zależy to m.in. od wieku w jakim jest maluszek. (Pamiętając o tym, iż zalecenia WHO mówią o wyłącznym karmieniu piersią dziecka mlekiem przez pierwsze 6 miesięcy życia). 

My swoją przygodę zaczęłyśmy właśnie około 6mc życia od picia wody na łyżeczce. Wraz z wiekiem potrzeba i przyzwyczajenie do jej picia zwiększyło się, także z łyżeczki przeszłyśmy na kubek niekapek a następnie na bidon ze słomką. Ten ostatni towarzyszy nam do dziś. Oczywiście picie ze zwykłego kubeczka nie jest problemem, jednak w kwestii wygody (i czystości) bidon zdecydowanie bije go na głowę.

Ostatnio miałyśmy okazję przetestować jeden z kubków (bidonów) ze słomką NUK Flexi Cup w wersji malinowej.


Kubek jest przeznaczony dla dzieci od 18mięsiąca życia, czyli mieścimy się idealnie!
Ma on system zapobiegający rozlaniu, co jest wielkim plusem - szczególnie w trakcie zabawy. Nawet jeśli kubek nam przypadkowo upadnie, możemy być pewni, że nie wydobędzie się z niego woda a zabawki pozostaną suche.

Kubek jest dostępny w dwóch przyjaznych dla oka wzorach. Niebieski z krówką i malinowy z dziewczynką i jednorożcem. Oczywiście w naszym wypadku wybór był prosty ;-)!


Kubek łatwo mieści się w małych rączkach, nie wyślizguje się. Ma ochronną przykrywkę trzymającą się na klipsie (przyznam że trochę nam to rozwiązanie na początku przeszkadzało, jednak Julka szybko opanowała jego otwieranie i zamykanie i za przyznajemy kolejny plus ;) ).
Na koniec wspomnimy o rzeczy dla nas chyba najważniejszej spośród wszystkich wymienionych wyżej plusów - kubek wykonano z polipropylenu. Dzięki czemu jest on lekki i wytrzymały. Dodatkowo nie zawiera BPA, któremu naukowcy przypisują właściwości kancerogenne.

Może Ci się spodobać

2 komentarze

  1. Właśnie szukam jakiegoś nowego bidonu, bo nasz zaczął przeciekać. Ten wydaje się być solidny! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak nie przecieka ani nic. Tylko trcohe trzeba mocno zassac zeby polecialo picie

      Usuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids