Wampirek Alfred i jego przygody - MUZA SA

by - 2.3.17

Wampirek Alfred i jego przygody, to kolejne odkrycie w naszej biblioteczce. Poznałyśmy go dzięki Wydawnictwu MUZA SA . Seria składa się z dwóch książeczek o tytułach: 
Wampirek Alfred i pierwsza podróż oraz
Wampirek Alfred i ostatni ząbek.
Książki te mają coś z filmu Hotel Transylwania - powinny spodobać się każdemu małemu wielbicielowi wampirów. W środku każdej z książeczek znajdziemy opowiadanie zgodne z tytułem, oraz przepiękne ilustracje. Teksty na stronach nie są zbyt długie, w sam raz do wysłuchania dla większego malucha. Dziecko zaciekawi się i nie przestanie słuchać, gdyż za chwilę przechodzimy na kolejna stronę. Wiadomo przecież, jak czasem ciężko utrzymać uwagę dziecka.


Wampirek Alfred i pierwsza podróż to opowiadanie o pierwszej wyprawie Alfreda. Wyrusza on wraz z tatą latającym statkiem pirackim (już zrobiło się ciekawie - prawda? :-)). Mają do zrobienia konkretną misję. Jednak wyprawa wcale nie jest nudna i nie przebiega spokojnie! Mały, ciekawski wampirek przeżywa swoją pierwszą przygodę. W wyniku paru zdarzeń - oczywiście nie zdradzimy jakich! - wypada za burtę. To nie wszystko, gdyż będąc poza statkiem zostaje zauważony przez ludzi.... jak się kończy ów przygoda? Zapraszamy do lektury! W drugiej części Wampirek Alfred i ostatni ząbek nasz bohater dorasta, a świadczy o tym ów ostatni ząbek, który właśnie mu wyrósł! To oznacza, że przyszedł czas na Wielką Próbę. Przechodzą ją  wszystkie wampiry w momencie stania się dorosłym. Nie jest to wcale takie łatwe! Przed Alfredem czekają trzy zadania. Każde zadanie jest oczywiście z innej dziedziny bycia wampirem. Zadania muszą być wykonane starannie, gdyż wszystkiemu przygląda się cała masa zaproszonych gości. Czy Alfredowi uda się przejść próbę i udowodnić wszystkim, że jest już wystarczająco duży? Czy będzie to udany debiut? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do lektury :)
Może Ci się spodobać

0 komentarze

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids