Czy wiesz czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?

by - 1.7.17

Miałam wypadek i co robić dalej? Czy wygram z ubezpieczycielem? Co jeśli nie chce wypłacić mi żądanej kwoty?  Zapewne, każdy z Was (lub ktoś z Waszego otoczenia) miał taką sytuację i zastanawiał się co ma zrobić, gdy firma ubezpieczająca odmówiła wypłaty należącego się nam odszkodowania.


Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo wzrosła liczba firm, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań - kancelaria odszkodowawcza, bo właśnie o niej mowa. Na powstanie takich firm miał niewątpliwie fakt, iż zakłady ubezpieczeń nie są chętne do wypłacania świadczeń i niejednokrotnie ubezpieczony spotyka się z odmową lub zaniżaniem należnej kwoty odszkodowania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej kancelarii? Przytoczę Wam trzy istotne według mnie zasady wyboru.
Przede wszystkim warto brać pod uwagę tylko te firmy, które posiadają w swoim zespole doświadczonych prawników. Firm odszkodowawczych, w których pracują adwokaci lub radcy prawni, jest niewiele. Warto jednak dokładnie poszukać, gdyż wówczas mamy pewność, że odszkodowanie nie zostanie oszacowane na zbyt niskim poziomie wskutek potencjalnej niekompetencji pełnomocnika.
Posiadane certyfikaty i wyróżnienia to kolejny sposób weryfikacji umiejętności i skuteczności kancelarii odszkodowawczej. Im więcej takich dokumentów, tym większa wiarygodność firmy. Certyfikaty za dobra obsługę klienta, uczciwość w rozliczeniach finansowych, czy wspieranie np. inicjatyw charytatywnych to ważne potwierdzenie pozycji firmy i całokształtu jej działań.
Data powstania kancelarii odszkodowawczej to trzeci ważny aspekt wyboru. W Polsce od pewnego czasu można zauważyć regularne powstawanie nowych firm i kancelarii odszkodowawczych. Niestety praktycznie każdy może taką założyć taką firmę i świadczyć usługi doradcze związane z odszkodowaniami. Dlatego wybierając firmę warto byłoby zwrócić uwagę na jej datę powstania. Im starsza, tym jej doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań jest na pewno większe. Długi czas istnienia kancelarii na rynku świadczy również o tym, że firma ma ciągły napływ nowych spraw i uzyskuje duże zaufanie poszkodowanych oraz uczciwie rozlicza się ze swoimi klientami.

Oczywiście powyższy ranking to moja subiektywna ocena i każdy może kierować się swoimi własnymi wytycznymi :).

Może Ci się spodobać

31 komentarze

 1. Ja trochę późno dowiedziałam się o takich kancelariach. A szkoda. Na przyszlosc będę pamiętać o nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też miałaś problem z odszkodowaniem ?

   Usuń
 2. Ja chyba muszę skorzystać, sama z PZU nie będę się boksować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za rady, z pewnością w razie co się przydadzą😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ojczym miał ostatnio problem z odszkodowaniem. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej, że istnieje coś takiego, bo bym mu podpowiedziała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje rady napewno kiedyś się przydadzą. Ubezpieczyciele robią wszystko aby nie wypłacić odszkodowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety tak to najczęściej wygląda

   Usuń
 6. Znam temat z autopsji. Kwestia rodzaju ubezpieczenia, ale w większości o odszkodowanie trzeba starać się na własną reke. Dla mnie to ważne, bo mamy gospodarkę i dzisiejsze czasy niestety stawiają wiele progów. Mam przyjaciółkę, która dopiero kancelarię założyła i próbuje się przebić. Ciężko jest. Ale gdyby nie tego typu ludzie to byłby dramat

  OdpowiedzUsuń
 7. Ważny wpis, mam nadzieję, że nie będę musiała skorzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja póki co nie ubiegałam się o żadne odszkodowanie, ale znajomi moich rodziców walczą o odszkodowanie z ubezpieczycielem już ok. 5-6 lat.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tam już nie wierze żadnej ubezpieczalni. Zawsze są jakieś niewytłumaczalne klauzule gdzie sie okazuje że jesteś stratny a płacić w cholerę hajsu. Ubezpieczenie mamy na samochód i na mieszkanie bo musimy ale nic więcej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj potrafią oszukiwać wiem dokładnie sami się przekonaliśmy w razie jakiejś szkody dadzą ci 1/3 przykładowo ubezpieczone na 10 tys a dają 2 tyś tak więc nie będę dokańczać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze, to nawet nie wiedziałam o istnieniu takich kancelari, a szkoda bo mój tata ostatnio walczył o odszkodowanie na własną rękę. Może gdyby znalazł pomoc w takiej kancelarii oszczędziłby sobie niepotrzebnych nerwów

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydatny wpis <3 ale obym nie musiała z takich kancelarii korzystać

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie że takie miejsca istnieją.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze warto wiedzieć więcej, dlatego mamy swoich zaprzyjaźnionych prawników!

  OdpowiedzUsuń
 15. obym nigdy nie musiala korzystać z takich usług .

  OdpowiedzUsuń
 16. Nigdy nie korzystałam, no i oczywiście nie spieszy mi się korzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie,że o tym napisałaś,bo warto zdawać sobie sprawę z tego,że można w każdej sytuacji liczyć na pomoc profesjonalistów! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mi bardzo taka kancelaria pomogła, więc osobiście polecam.

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety często wynikają różne komplikacje

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ciekawy temat, może kiedyś powrócę do tematu :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo przydatny post :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Patrząc z jednej strony takie instytucję są potrzebne, ale patrząc z drugiej ... to co druga kręci ludzi jak może. Może nie wiem to z własnego doświadczenia, ale mój znajomy pracuje w takim " punkcie " i różne sytuacje i sceny nam przedstawiał :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja na szczęście mam dobre ubezpieczenie pracownicze i nigdy nie było problemu z wypłatą świadczeń, ale były to tylko szpitalno-porodowe kwestie, innych wolałabym nie sprawdzać :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Kancelaria http://chmurski.com.pl/ - dzięki niej szybko wyszedłem z aresztu!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids