Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy - Nasza Księgarnia

by - 22.8.17

Pamiętacie rezolutną Fefe, która pomagała maluchom ćwiczyć buzię i język, wspierając rozwój ich mowy? Pokochało ją wiele dzieci, a wszystko za sprawą książki "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie". Teraz czas na kolejne zabawy z tą słynną bohaterką! Tym razem spotkamy Fefę na nieplanowanych wakacji !


Z mucha świat zwiedzamy i opowiadamy to wspaniała książka dająca okazję do wspólnych zabaw językowych rodzica oraz młodego czytelnika. Kiedy nasze dziecko mówi coraz więcej i zaczyna posługiwać się zdaniami, przychodzi czas na naukę budowania coraz bardziej złożonych wypowiedzi, a następnie nawet opowiadań. Nowe przygody muchy Fele to idealna okazja ku temu. 

Sama historia przedstawiona w książce to opowieść oczami muchy. Jednak należy zauważyć, że wersja Feli jest różna od prawdy. Każda ilustracja jest zatem pretekstem do tego, aby wspólnie z dzieckiem opowiedzieć wakacyjne przygody naszej bohaterki. Skłania ona do zadawania dziecku pytań : 
"co przydarzyło się muszce?", 
"co mucha zrobiła na początku?",
"co stało się potem?"
"a jak było na prawdę?"

To świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Ćwiczymy nie tylko umiejętność opowiadania, ale także myślenie przyczynowo-skutkowe. Rozumienie następstw czasowych, a co najważniejsze kształtowanie dziecięcej wyobraźni. Ostatnie strony książki to ilustracje pokazujące cały wakacyjny wyjazd Fefe. Możemy ułożyć dwie wersję opowiadania - tą prawdziwą i tą przedstawioną przez muszkę. Oczywiście koniec książki nie musi być końcem opowieści. Możemy wymyślić nowe przygody, takie które przydarzyły się Fefe, gdyby była razem z nami! 


Co myślicie o tego rodzaju książkach? Sprawdziłaby się w Waszym domu?

Może Ci się spodobać

23 komentarze

 1. Wyglada bardzo zachęcająco !

  OdpowiedzUsuń
 2. Opowieść oczami muchy - już mi sie podoba! 😍 idealne spędzanie czasu z dzieckiem. Jestem zwolennikiem nauki poprzez zabawę. Tez ostatnio zakupiłam w jednym z supermarketów książeczkę opowiadajaca życie biedronki. Takze u nas tego typu książki sie jak najbardziej sprawdzają 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się i rowniez z tego powodu że czytasz razem z dziecmi! to bardzo ważny element rozwoju

   Usuń
 3. Takie rzeczy dopiero mnie czekają ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książeczka. Bardzo podobają mi się jej ilustracje oraz to, jak wiele ma do zaoferowania :) Świetny pomysł na zabawę oraz poznawanie nowych słów czy konstrukcję rozbudowanych zdań :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wydana ta książka :) na pewno bardzo zachęcająca dla dzieci do korzystania z niej i nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne ;) Dzieciaki uwielbiają takie książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna książka, bardzo lubimy czytać takie historyjki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój odbiorca jeszcze jest za mały, ale już nie mogę się doczekać aż zacznę kupować takie książki :D ta jest świetna- bardzo podoba mi się szata graficzna :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Mi sie ksiazka podoba. Moje dzieciaki jednak hejtują muchy. Oskar panicznie boi sie wszystkich latających owadów, a Nina nasza mala paronoje podpatrzyla od starszego brata.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. Nauka poprzez zabawę najlepiej wchodzi do głowy. Z chęcią kupię taka ksiazke dla Hani.

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam takie książeczki

  OdpowiedzUsuń
 13. obrazki cudowne, przyciągają uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ilustracje są piękne. Jest to świetny sposób na naukę, bo dziecko nie czuje się zanudzone. Jeśli byłabym mamą na pewno sprawiałabym tą książeczkę mojemu dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale ta książka ma piękne ilustracje! Żywe kolory z pewnością przyciągną niejednego malucha!

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytanie i praca z książkami od małego się przydaje! :) Kształtuje się wyobraźnia dzieci i nie tylko ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo fajna książka. Myślę że moim dzieciom przypadła by do gustu

  OdpowiedzUsuń
 18. świetny pomysł na zabawę, naprawdę fajna książka

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu