Kółko i krzyżyk w nowym wymiarze - Trexo

by - 8.11.17

Kto z Was nigdy nie grał w grę kółko i krzyżyk ? Chyba nie znajdę tu takich osób. Czy to na kartce, czy na piasku, czy może kredą na chodniku ;). Zasady znamy wszyscy - chodzi o to, aby nasze symbole ( czyli kółko lub krzyżyk) znalazły się obok siebie, w jednym rzędzie : pionowo, poziomo, bądź na ukos. Dziś chcę Wam pokazać grę planszową, logiczną inspirowaną właśnie kółkiem i krzyżykiem. Ta gra to Trexo od wydawnictwa Egmont.

 

Zasady są bardzo podobne, gdyż cel jaki przed nami stoi to ułożenie 5 swoich symboli w jednym rzędzie – poziomo, pionowo lub na ukos. Jednak nie będzie to łatwe. Za każdym razem gdy wykładasz płytkę, umieszczasz na planszy także symbol przeciwnika! Kafelki można kłaść jeden na drugim, więc rozgrywka toczy się w 3 wymiarach. Każdy ruch zmienia diametralnie sytuację na planszy i może zadecydować o zwycięstwie. 

Grę otrzymujemy w prostym pudełku z równie prostą grafiką - takie lubię najbardziej. W środku znajduje się 45 płytek, plansza oraz instrukcja. Na każdej płytce umieszczono identyczne symbole, czyli kółko i krzyżyk. Jakość wykonania jest świetna, coś na wzór kości z domina, a symbole są wytłoczone na każdej kości, dlatego możemy być pewni, że nic nie zetrze się podczas użytkowania. 
Pole, na którym gramy to plansza o wymiarach 10×10 pól. Gracze umieszczają na niej kolejno po jednej płytce, tak aby ułożyć jak najszybciej 5 swoich symboli w pionie, poziomie lub po ukosie. Wydaje się to dość proste i banalne, jednak producent gry umieścił tu dodatkową opcję - płytki układać możemy również jedna na drugiej, tworząc małe wieże, bez limitu pięter. Należy pamiętać o tym, że nowe, dokładane przez nas płytki powinny zakrywać połowę z dwóch symboli znajdujących się poniżej. Nie mogą one również częściowo zwisać w powietrzu, czy też być ułożone na skos, ani wystawać poza planszę.Gra jest świetna w swej prostocie. Mimo, iż Julka nie ma wieku sugerowanego przez producenta to i z nią udało się nam zagrać. Zasady są dziecinnie proste, a rozrywki jest co niemiara ;). Polecam ją również na jesienne, długie wieczory we dwoje :).

Może Ci się spodobać

23 komentarze

 1. super sprawa i jaka ekologiczna :)Całe liceum i studia na wykładach się w to grało, i jeszcze w kropki. Później zawsze brakowało nam kartek w zeszytach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie słyszałam o tej grze,ale chętnie bym zagrała. zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna jest ta gra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolko i krzyzyk 😍 banalna gra od lat, a tak bardzo ja lubie. Podoba mi się taka wersja. I to bardzo. Jakby nie patrzeć wymaga też myślenia stawiając płytkę w odpowiednim miejscu, aby nie ułatwić przeciwnikowi szybszego zwycięstwa. Dobrze,Że Julcia już się odnalazła. Genialna rozrywka na tą porę roku. Z nudów idzie zwariować, a tu takie miłe rozwiązanie. I zbliża członków rodziny do siebie. Można wspólnie spędzić fajnie czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak ja jesem za tym aby się zasze integrować wpólnie ;)a taka gra jest super

   Usuń
 5. Ooo jaka świetna gra!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba wolę tradycją grę w kółko i krzyżyk.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gra wydaje się na prawdę fajna i na pewno dostarczy rozrywki całej rodzinie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gra wydaje się na prawdę fajna i na pewno dostarczy rozrywki całej rodzinie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna alternatywa dla kartki i papieru :) Przede wszystkim świetna propozycja na świąteczny prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna wersja mojej dawnej ulubionej gry.

  OdpowiedzUsuń
 11. O, przydałoby się mieć jakaś nowa grę na długie jesienne wieczory we dwoje:) Podsunęłaś mi fajny pomysł kochana!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nieźle ktoś to wymyślił, utrudnienie dla banalnej znanej wszystkim gry! Fajne to;>

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale fajna ta gra :D fajna alternatywa dla "papierowej" wersji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. fajna sprawa, szukam właśnie jakiejś gry na jesienne wieczory :)

  OdpowiedzUsuń
 15. już widzę mojego starszaka w akcji bo uwielbia tą grę :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids