Jak odzyskać pieniądze, gdy zostaniesz oszukany na Allegro - Program Ochrony Kupuących

by - 9.8.18

Jakiś czas temu robiłam dość duże zakupy na platformie zakupowej Allegro. Kwota opiewała na sumę ponad 1000zł a sprzedający strasznie ociągał się z wysyłką towaru. Odpowiadał na maile coraz rzadziej, aż w końcu kontakt z nim stał się zerowy. Jak się domyślacie przestał również odbierać telefon. Moja pierwsza myśl to zostałem oszukany na Allegro. Mój sprzedający dostał pieniądze a ja zostałam bez niczego. Wbrew pozorom takie oszustwo na Allegro jest na prawdę dość często spotykane, dlatego też właśnie, aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji powstał Program Ochrony Kupujących. Co to właściwie znaczy?


Jak już wspomniałam, Program Ochrony Kupujących powstał właśnie po to, aby pomóc kupującym, gdy napotkają problemy już po sfinalizowaniu transakcji, czyli zapłaceniu za zamówiony towar. W ramach tego programu mamy zapewnioną rekompensatę, aż do 10 000zł. To wszystko obejmuje nas w przypadku, gdy (tak jak ja) zapłacisz za towar i go zwyczajnie nie otrzymasz. Jednak masz również taką ochronę w sytuacji, gdy nasz otrzymany towar różni się znacznie od opisu w aukcji, którą wystawił sprzedający. W przypadku, gdy skorzystasz z płatności poprzez usługi płatnicze udostępniane na Allegro, możesz ubiegać się również o zwrot kosztu wysyłki towaru, kwota ta może sięgać nawet 100zł. Oczywiście ja z takiego programu chętnie skorzystałam. 


Co należy zrobić, aby do niego przystąpić i otrzymać w ramach niego rekompensatę? Po pierwsze musi zaistnieć dana sytuacja , w której zostaniesz postawiony przed faktem, że zostałeś oszukany na Allegro jak odzyskać pieniądze. Teraz czas na wypełnienie formularza on-line. Termin na jego wypełnienie to od 14 do 180dni od dnia zakupu. Należy również dołączyć wymagane załączniki, czyli w sytuacji, gdy Twoje zgłoszenie dotyczy towaru niezgodnego z opisem, należy złożyć wcześniej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a potwierdzenie tego wniosku, należy dołączyć do Twojej prośby o wypłatę rekompensaty. Natomiast, jeśli zgłoszenie dotyczy przedmiotu, który do Ciebie nie dotarł wcale, to możesz to zawiadomienie złożyć samodzielnie lub zwrócić się do Allegro, które zrobi to w Twoim imieniu. Jednak pamiętaj, że oni tylko zgłaszają sprawę, a Ty nadal możesz zostać wezwany przez Policję w celu złożenia wyjaśnień. Decyzja o rozpatrzeniu takiego wniosku zostaje podjęta bardzo szybko, bo następuje w ciągu kilku dni (najpóźniej 30dni roboczych). Przy pozytywnym jego rozpatrzeniu rekompensata zostaje wypłacona na Twój rachunek w ciągu 7 dni roboczych, a Ty zapominasz o całej sytuacji i spokojnie możesz robić dalsze zakupy.

Przyznam się, że do tej pory trochę obawiałam się zakupów poprzez Internet i platformy zakupowe, gdyż często napotykałam się właśnie z takimi pytaniami osób zostałem oszukany na Allegro co zrobić. Jednak w tej chwili, odkąd wiem o takim programie osób kupujących, czuje się bezpieczniej robiąc zakupy w sieci. Tym bardziej, że moja sprawa została rozpatrzona błyskawicznie, a ja nie byłam stratna ani złotówki, nie kosztowało mnie to też zbyt wiele czasu ani nerwów, gdyż wybrałam opcję, gdzie to Allegro zgłasza wszystko za mnie. Mój wniosek więc został rozpatrzony bardzo szybko, a zwrot znalazł się na koncie w mig.

Robicie czasem zakupy poprzez takie platformy? Wiedzieliście o Programie Ochrony Kupujących?

Może Ci się spodobać

24 komentarze

 1. Słyszałam już o tym o często korzystam z Allegro i lubię robić tam zakupy. Teraz są bezpieczniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej platform ie dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapewne chodzi Ci o program Ochrony bo Allegro na pewno znasz ;)

   Usuń
 3. Ja zazwyczaj jak robie zakupy przez internet na takie duże kwoty to wybieram płatność przy odbiorze :) o platformie nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam o tym programie ale cieszę się, że coś takiego powstało. Ja na allegro zostałam oszukana tylko raz i to kilka lat temu ale jednak niesmak pozostał...

  OdpowiedzUsuń
 5. BArdzo fajna platforma i faktycznie myślę, że dzięki niej my kupujący w sieci czujamy się dużo pewniej i bezpieczniej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że istnieje coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie że o tym piszesz, bo nie każdy o tym wie - a trzeba z tego korzystać gdy niestety spotka się nieuczciwego sprzedawcę...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Często zdarzają się oszustwa. Dobrze, że allegro dba o swoich klientów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o tym programie, ale całe szczęście nie musiałam z niego korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. niestety już korzystałam nie raz z tego programu. daje poczucie bezpieczeństwa

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy o takim programie nie słyszałam a na allegro kupuję.

  OdpowiedzUsuń
 12. w czasach kiedy robimy dużo zakupów przez internet, post bardzo przydatny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo często i dużo kupuje na allegro i na szczęście nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Dobrze wiedzieć o tym programie

  OdpowiedzUsuń
 14. My bardzo czesto zamawiamy na allegro. Zawsze mam ta nutke niepewnosci. Na szczescie nie zostalam jeszcze oszukana. Jedyny problem byl raz, w opoznieniu dostawy, ze wzgledu na wypadek osoby sprzedajacej mi towar. Niby. A czy to prawda, to nie wiem do dzisiaj. Nie mialam przez tydzien kontaktu. A potem paczka nkrmalnie dotarla.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dobrze że istnieją takie zabezpieczenia bo jak ktoś robi transakcje przez internet to zawsze lepiej mieć pewność że nie zostanie okradziony.

  OdpowiedzUsuń
 16. Często zamawiam na allegro, więc przydatny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mówiąc szczerze, jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad tym, że gdy kupuje coś na allegro mogę zostać oszukana. Ale przecież to jest możliwe, mimo, że wszystkie moje dotychczasowe transakcję przebiegły pomyślnie. Warto wiedzieć, że istnieje taki program i że w razie problemu można liczyć na pomoc.

  OdpowiedzUsuń
 18. Na Allegro zamawia raczej mój mąż - ma tam konto założone i dobrze wiemy, że jesteśmy bezpieczni z tym programem ochrony.

  OdpowiedzUsuń
 19. Na szczęście to mi sie nie przydarzyło ale bardzo często niestety o tym słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 20. nie slyszalam jeszcze o tym rzadko robie zakupy przez internet w sumie

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo dobrze, że o tym piszesz. Wiele osób o tym programie nie wie i nie walczy o swoje pieniądze :(

  OdpowiedzUsuń
 22. Mojego męża raz sprzedawca na allegro oszukał. Niestety pieniędzy nie udało nam się odzyskać.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja jeszcze nie zostałam oszukana przez allegro, ale raz dostałam zniszczony produkt. Zgłosiłam to wtedy do Allegro i sprzedawca wysłał mi nowy :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids