Jak pogodzić wychowanie maluszka z nauką?

by - 28.8.18

Gdy na świat przychodzi dziecko, szczególnie to pierwsze, oprócz wielkiej miłości i szczęścia towarzyszą nam również obawy, czy zdołamy pogodzić nasze dotychczasowe zobowiązania i obowiązki z wychowaniem maluszka. Nie jest to wcale takie bezzasadne, gdyż wychowanie dziecka nie jest wcale taką prostą sprawą. Szczególnie w przypadku, gdy młoda mama ma na koncie nieukończoną szkołę. Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, gdy tzw. wpadka dotyczy bardzo młodych ludzi, którzy w dalszym ciągu się uczą. Taka nieplanowana ciąża może być sporą ingerencją w życie nieprzygotowanych na nią ludzi - mimo to wszystko można sobie poukładać. Jak? Postaram się Wam w tym trochę pomóc. 


Załóżmy więc, że to młoda mama jest w trakcie szkoły. Gdy pojawia się na świecie dziecko staje przed dwoma możliwościami : rzucić albo ją ukończyć. Oczywiście pierwsze rozwiązane jest tym ostatecznym i należy się dobrze nad tym zastanowić. Być może jest to łatwiejsza opcja, ale na dłuższą metę wcale nie najlepsza. Na szczęście wielu rodzicom, ciąża jak i narodziny dziecka, absolutnie nie są żadnym powodem do przerwania nauki. Co jest niezwykle słuszne. Dlatego też warto zawczasu pomyśleć o takich sprawach jeszcze przed rozwiązaniem.  


Jeśli jesteś uczennicą szkoły średniej to warto, abyś na początku porozmawiała z nauczycielami. Czasem taka rozmowa potrafi zdziałać cuda, a postawienie jasno sprawy pozwoli na odrobinę taryfy ulgowej. Jeśli jednak nie jesteś w stanie pogodzić nauki w trybie dziennym, może warto zastanowić się na liceum dla dorosłych SKK w trybie zaocznym. SKK prowadzi szkoły średnie dla dorosłych po szkole podstawowej, gimnazjum i szkole zawodowej. Liceum dla dorosłych SKK pozwoli ci zdobyć wykształcenie średnie, przygotuje cię do matury, a także umożliwi dalsze podjęcie nauki na studiach czy też szkole policealnej. Nauczanie tutaj odbywa się w trybie stacjonarnym, ale także zaocznym. Takie formy na pewno pozwolą ci zdecydowanie łatwiej pogodzić czas między naukę a zajmowanie się maleństwem. Ponadto nauka w takim liceum uprawnia cię do otrzymania legitymacji uczniowskiej, czyli możesz nadal korzystać ze wszystkich zniżek, ulgowych przejazdów i wielu innych przewidzianych dla uczniów benefitów. Warto zapisać się już teraz, gdyż jest to ostatni rok  kiedy można zrobić 3 letnie liceum dla dorosłych. W następnym roku taka edukacja będzie dłuższa o jeden dodatkowy rok. Liceum dla osób po szkole podstawowej lub gimnazjum trwa 3 lata, dla osób po szkole zawodowej jedynie 2 lata. 

Ważne jest, aby szkoła, którą wybierasz dysponowała odpowiednią ofertą edukacyjną oraz doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Taką placówką jest Studium Kształcenia Kadr. To ogólnopolska sieć szkół, która już od ponad 18lat naucza swoich słuchaczy w placówkach, zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi , Toruniu, Poznaniu. Długi staż funkcjonowania, a także profesjonalna kadra pedagogiczna to gwarancja wysokiej jakości nauczania. Warto również tutaj dodać o tym, iż zdawalność egzaminu maturalnego wynosi 100%. W SKK zdaje ją każdy z uczniów. To także dostęp do wszystkich wymienionych wcześniej korzyści wynikających z uczęszczania do liceum dla dorosłych.


Może Ci się spodobać

41 komentarze

 1. Zawsze warto rozwijać wiedze i umiejętności i to niezależnie od wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze mnie się śmieją, że jestem wieczny student :) ale każdą ze szkół kończę, żeby nie było :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie zawsze warto się dokształcać i zdobywać nowe umiejętności. Tego nikt nigdy nam nie zabierze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście ciągle szukam możliwości, żeby się dokształcać. Póki co dzieci nieco mnie ograniczają, ale w między czasie udaje mi się znaleźć trochę czasu dla siebie, niedawno ukończyłam kurs księgowości, może to nie wiele, ale dla mnie kolejny krok do tego, żeby być lepszej :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że warto inwestować w siebie, a takie możliwości rozwoju swoich umiejętności, są niezwykle cenne! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Całe życie można się uczyć i chwytac nowe umiejetności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny wpis. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. całe życie warto inwestowac w swoje umiejętności :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja uważam, że wszystko jest dla ludzi. A rozwijać się trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Według mnie na naukę nigdy nie jest za późno. Jeśli ktoś tylko ma chęci, to takie miejsca są idealne dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Każdy moment jest dobry, by rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. W sumie dobrze wiedzieć...
  Może wreszcie zechcę zmienić pracę na inną🤔🤔🤔

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim zdaniem warto zawsze inwestować w siebie, nigdy nie wiadomo co się może przydać a zdobywanie nowych umiejętności jest świetne.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetnie ze nastały czasy ze każdy w każdym wiekuze.rozpocząć naukę

  OdpowiedzUsuń
 15. ale super, i dla dorosłych, idealne

  OdpowiedzUsuń
 16. Inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja

  OdpowiedzUsuń
 17. Robiłam kilka kursów z tą szkołą mnie w Bydgoszczy jest na miejscu i sobie chwalę ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja jestem tak ambitna ,że pewnie nie będzie momentu, w którym nie będę chciała się rozwijać jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Uważam, że warto jest podnosić swoje kwalifikacje i ciągle się rozwijać, doskonalić. Obecnie brakuje mi ma to środków i przedewszystkim czasu, Ale w głowie nam plan i kierunek, w którym chciałabym dalej się doskonalić :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Dobrze, że o tym piszesz. Moim zdaniem nigdy nie jest za późno, aby inwestować w swoją wiedzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Mlode mamy czesto na starcie od razu myslac pochopnie odrzucaja szkole. uwazsm, ze wszystko da sie podzielic, wystarcza dobre checi. inwestycja w siebie sie oplaca. a wiedza w zyciu zawsze sie przyda nie miwisc juz o wyksztalceniu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Trzeba się rozwijać - co pisały już dziewczyny przede mną. Ja sama zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze czegoś poza moją magisterką z kosmetologii, bo nigdy nie wiadomo co się jeszcze w życiu przyda, a fajnie jest mieć jakąś alternatywę;D

  OdpowiedzUsuń
 23. Myślę, że wszystko da się zrobić tylko trzeba dobrze rozplanować czas :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie warto się poddawać. Chwile się zastanowić i wziąć się w garść. Sytuacje są różne i nieraz jest bardzo ciężko, ale wykształcenie się przyda. A ciężki trud się wynagrodzi, gdy będziemy dumnymi rodzicami z porządnym zawodem:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja nie dałam rady połączyć macierzyństwa z nauką i na rzecz wychowania córki porzuciłam studia.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja na szczęście naukę mam już za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 27. na studiach miałam wiele koleżanek, które były mamami lub zaszły w ciąże. Przy dobrej organizacji da się wszystko ogarnąć, nie zawsze jedynym wyjściem jest indywidualny tok nauczania. Dzięki polityce prorodzinnej myślę, że matką jest jeszcze łatwiej się uczyć niż kiedyś

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak się chce to wszystko można, pamiętam jak wyszłam z synem ze szpitala (miał 4 miesiące i kp) a następnego dnia poszłam pisać maturę ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Kiedyś to było takie ciężkie.. szkoła i rodzicielstwo, a teraz mam wrażenie, że to wszystko się zmienia. Nauczyciele stają się bardziej wyrozumiali. A już zwłaszcza w takich dodatkowych szkołach dla dorosłych to nie problem a wręcz norma.

  OdpowiedzUsuń
 30. Ciąża na studiach zaocznych czy w szkołach dla dorosłych to już nic dziwnego :) No i bardzo dobrze, bo dlaczego przestać się uczyć i rozwijać ze względu na macierzyństwo czy ciąże ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Dzięki takim kursom można połączyć obowiązki z edukacją. Ja już uczę się za pomocą takich kursów.

  OdpowiedzUsuń
 32. Znam wiele młodych mam, które po prostu przerywają swoją naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 33. znam wiele kobiet, które urodziły będąc w liceum i skończyły szkołę z wyróżnieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Moim zdaniem inwestycja w siebie przyniesie efekty w przyszłości, dlatego nie warto sie poddawać :)

  OdpowiedzUsuń
 35. dobrze ze sie juz nie musze uczyc :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Zaszlam w ciążę będąc 3 lata po technikum i na szczęście nie miałam takiego problemu jednak chodziłam do klasy z koleżanka z brzuszkiem ale to w niczym nie przeszjadza. Zdala maturę i poszła na studia :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Dziecko nie powinno być przeszkodą w nauce, jednak wiele młodych osób z niej rezygnuje bojąc się natłoku obowiązków

  OdpowiedzUsuń
 38. Dziecko to żaden problem. Jestem tego świetnym przykładem. Zdałam bez problemu maturę mając dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 39. Niestety z przyczyn prywatnych musiałam rzucić szkołę, ale od przyszłego roku zaczynam naukę :D Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić swoją szkołę, szkołę dzieci, a do tego dom i stawianie nowego ! :D

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu