Otwieramy warsztat samochodowy – co powinno znajdować się na jego wyposażeniu?

by - 6.8.18

Jak zapewne domyślacie się, obecnie bycie mechanikiem samochodowym jest dość opłacalne. Każdy ma chyba świadomość tego jakie są ceny naprawy auta i ile można zarobić na takiej naprawie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się otworzyć swój własny warsztat samochodowy. Jednak, żeby mieć z niego realne zyski, poza odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem, potrzebujemy także odpowiednie wyposażenie takiego miejsca. Jak wygląda takie wyposażenie profesjonalnego warsztatu samochodowego?


Na początku warto zainwestować w dobrej jakości meble warsztatowe. Są to przede wszystkim takie, które nie zniszczą się tak szybko, mimo mycia silnymi środkami czy też pomimo silnych mechanicznych nacisków. Takie meble są zazwyczaj wykonane ze stali lub drewna, ich blaty są stołowe i odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Nie uginają się pod naciskiem ciężkich przedmiotów. A tych jak wiadomo w warsztacie nie jest wcale mało. Warto zwrócić uwagę na to, aby stoły czy szafki stojące posiadały na swoim wyposażeniu dodatkowe szuflady, to idealne miejsca na przechowywanie drobnego sprzętu warsztatowego. Mniejsze szafki warsztatowe, czy też różnego typu wieszaki na narzędzia to również niezbędne rzeczy w takim miejscu pracy. Dzięki temu łatwiej będzie nam utrzymać ład i porządek, a także będzie to pomoc w znalezieniu odpowiedniego narzędzia, co znacznie przyspieszy naszą pracę. 

Jeśli chodzi o maszyny i narzędzia samochodowe to ten asortyment będzie różny w zależności od profilu naszej działalności. Powinniśmy więc zastanowić się w czym chcemy się specjalizować i dobrać je odpowiednio. Jeśli naprawiamy auta tylko i wyłącznie to powinniśmy ograniczyć się tylko do narzędzi niezbędnych do wykonywania tego, co innego, gdy zajmujemy się wulkanizacją czy też serwisowaniem klimatyzacji samochodowej. Oczywiście najlepiej, jeśli tylko nas na to stać, zajmować się wszystkim po trochu, gdyż pełen pakiet usług jest mile widziany wśród klientów chcących naprawić auto. Oprócz śrubokrętów czy zacisków, potrzeba nam jeszcze masę sprzętu technicznego, który umożliw, a także zdecydowanie ułatwi diagnozowanie usterek samochodów. Warto również zapatrzeć się w maszynę, jaką jest myjka warsztatowa. Myjka warsztatowa z obiegiem zamkniętym M01 to niezwykle proste i łatwe w obsłudze urządzenie. Ma ono za zadanie ułatwić naszą pracę, dzięki dokładnemu usunięciu zanieczyszczeń typu smary, oleje, nagary i pozostałości po obróbce. Myjka jest bardzo solidna i wytrzymała, gdyż w całości wykonana ze stali nierdzewnej, zajmuje także niewiele miejsca w takim warsztacie. 

Kolejną i ostatnią grupą wyposażenia naszego miejsca pracy będą wszelkiego rodzaju lewary, podnośniki i wysięgniki, które zdecydowanie umożliwiają prace w spodnich częściach auta. Warto zainwestować w nie więcej, gdyż konstrukcje muszą być solidne, wtedy mamy pewność, że posłuża nam jeszcze przez wiele lat. Jak widzicie profesjonalny warsztat nie powiniene oszczędzać na swoim wyposażeniu, bo nei o to tu chodzi. Pewnośc dobrze działającego sprzętu jest niezwykle cenna i na pewno przyspoży nam wielu klientów, interes się szybko rozkręci a my będziemy mieli zwrot nakładów w bardzo krótkim czasie. 

Może Ci się spodobać

20 komentarze

 1. Powiem mojemu ex mężowi żeby zaopatrzył się w taką myjkę. Ma swój warsztat, ale wiecznie u niego wszystko jest brudne - i on też heh - może sobie sprawi takie cudo.

  OdpowiedzUsuń
 2. mój chłopak mógłby zamieszkać w garażu i powoli wygląda jak warsztat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że w warsztacie taka myjka jest niezbędna w jego zaopatrzeniu. Nidy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka myjka przydałaby się w każdym warsztacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie myślałam o otwieraniu własnego warsztatu, ale zawsze chciałam mieć jakiś klasyk do odnowienia. Do tego potrzebne podobne wyposażenie 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Kompletnie się na tym nie znam, ale pewenie mój mąż by wiedział :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój brat lubi majsterkować ale z motocyklami.

  OdpowiedzUsuń
 8. U nas by się taki warsztat nowy przydał :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że takie urządzenie w warsztacie jest przydatne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. przydatny post dla początkującego mechanika :)

  OdpowiedzUsuń
 11. U nas co rusz powstaja nowe warsztaty. Meble ze stali to podstawa. Tez mamy dwa takie duze czerwone regaly w garazu z szufladami o roznych wielkosciach z przegrodami. Jeszcze by sie w takim warsztacie tzw. "kanał" przydał, co by mozna bylo zagladnac w samochod od spodu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie, zresztą jak każda działalność;>

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam jeszcze auta, ale przydadzą mi się te informacje ;-)

  Blog ZOIOMODA

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajne wskazówki dla poczatkujacych !

  OdpowiedzUsuń
 15. Mój ojczym jest tzw "złota rączką" jeżeli chodzi o samochody. Pracuje w warsztacie, ale chciałby otworzyć własny. Dlatego też chętnie podrzucę mu twój tekst kochana, niech przeczyta.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mój mąż z zamiłowania to z chęcią zrobiłby sobie warsztat na własne potrzeby. Narzędzi wala się nam po mieszkaniu bo nie ma gdzie aż tego trzymać.
  Wiem, że meble / półki / regały muszą być wykonane bardzo porządnie by unieść te ciężkie akcesoria.

  OdpowiedzUsuń
 17. taki temat to zupelnie nie moja bajka :) bardziej dla mojego faceta :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Przekażę Twój wpis mojemu bratu, który planuje otworzyć swój warsztat.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mojemu mężowi już od dawna marzy się taki warsztat. Jeśli zdecydowałby się otworzyć to pokaże mu twój wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Idealna ściąga dla osób planujących otworzyć taki biznes.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids