Home staging, czyli jak sprzedać mieszkanie

by - 6.9.18

Każdy z nas zna to powiedzenie "jak Cię widzą, tak Cię piszą" i niestety sporo jest w tym prawdy. Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, drugiej szansy nie będzie. Tyczy się to nie tylko człowieka, ale również i nieruchomości. Gdyż to oczy "kupują" najpierw, liczy się pierwsze 5 sekund. Doskonale wie o tym firma loco-estate.com , która specjalizuje się m.in. w home standing czyli profesjonalnej usłudze aranżacji wnętrz. Idea home staging jest niezwykle prosta - wprowadza na pierwszy plan to, co w danym mieszkaniu jest najlepsze. Wiadomo nie od dziś, że potencjalny nabywca przed zakupem jednej nieruchomości ogląda ich kilkanaście. Warto więc sprawić, aby to nasza stała się tą zapamiętaną przez niego. 

fot. pixabay

Jak wygląda cały proces home staging? Otóż na początek należy oczywiście zacząć od umówienia się ze specjalistą, który przyjedzie na oględziny lokalu. Ma on za zadanie przeanalizować atuty i znaleźć mankamenty sprzedawanej nieruchomości. Robi to tak jak potencjalny nabywca, który, uwierzcie mi, na pewno takowe wydobędzie. Następnie tworzona jest propozycja aranżacji lokalu. Aranżacja nie jest wersją ostateczną i oczywiście można ją skonsultować, zmienić i zgłosić ewentualne uwagi, czy też zaproponować swoje rozwiązania. 

fot. pixabay
Pamiętajmy o tym, że specjaliści są do naszej dyspozycji, chętnie podzielą się doświadczeniem i pomogą nam w sfinalizowaniu naszej transakcji. Nie warto bać się większych zmian, bo choć z pozoru są czasochłonne i wymagają nakładów finansowych to w dalszej perspektywie takie wyburzenie ściany czy odmalowanie lokalu może znacznie podnieść jego wartość. Zalecenia home stagera można wykonać samodzielnie lub zlecić Loco Real Estate, gdyż biorą oni wtedy odpowiedzialność za całość prac, od przebudowy po dzień transakcji. Następuje czas na prace remontowe, które przeobrażą naszą nieruchomość w piękne, robiące wrażenie wnętrze, któremu nie oprze się potencjalny nabywca, a przecież o to chodzi. 


Etap ostatni to oczywiście prezentacja lokalu, czyli spotkanie z potencjalnym najemcą lub nabywcą naszej nieruchomości. Jeśli są zastrzeżenia to aranżację można zmodyfikować. Jeśli nie ma zastrzeżeń to na pewno transakcja zostanie sfinalizowana. Oczywiście oprócz oferty home staging Loco Real Estate zajmuje się także innymi usługami, czyli pomocą w znalezieniu naszego wymarzonego apartamentu, czy domu marzeń. Z nimi zarówno sprzedamy, jak i kupimy nasz nowy dom. 

Co myślicie o takiej usłudze? Sprzedawaliście już kiedyś jakąś nieruchomość, a może byliście nabywcą? Na co zwracaliście uwagę?

Może Ci się spodobać

23 komentarze

 1. Co prawda jeszcze nie kupiliśmy własnej nieruchomości, ale był czas, gdy za takowa się rozglądaliśmy. Chodziliśmy oglądać mieszkania na sprzedaż i powiem szczerze, że w wielu z nich przydałaby się ręka fachowca tego typu. Rzeczywiście chętniej zdecydowalibyśmy się na lokal odnowiony, funkcjonalny i nowoczesny. Nie miałam pojęcia, ze istnieją tego typu firmy, które są w stanie dokonać takowych zmian za nas i pomóc w sprzedaży lokalu! Dobrze wiedzieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy wpis, moja starsza córka ma zamiar sprzedać swój dom, przekażę jej wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tutaj wszystko pięknie i fajnie bo ktoś tak naprawdę robi za nas całą robotę natomiast jednak trzeba liczyć się z tym że prowizja od sprzedaży mieszkania są naprawdę duże

  OdpowiedzUsuń
 4. Poki co mamy problem z kupnem więc nie myślę o sprzedaży ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. My szukając domu rozważaliśmy 2 opcje: pierwsza to kupienie pięknie odnowionego domu, druga to spora oszczędność i kupienie domu, w którym da się mieszkać, a z czasem robienie wszystkiego tak jak nam się będzie podobać. Ostatecznie ze względów finansowych zdecydowaliśmy się na 2 opcję. Różnice w cenach nieruchomości były kolosalne! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna sprawa - wtedy kupujący wchodzi właściwie w odnowione wnętrza... nie wiedziałam, że istnieje coś takiego...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie sprzedawałam mieszkania ale być może w przyszłości to nastąpi. My odziedziczyliśmy mieszkanie i remontowaliśmy wszystko od podstaw.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja na razie kupuję i nie myślę o sprzedaży. oglądam mieszkania w necie i bardzo ważny jest ich estetyczny wygląd, jasne pomieszczenia i nowoczesne wykończenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Większość sprzedających nie zwraca na to uwagi, a potem dziwią się dlaczego nie mogą uzyskać wysokiej ceny. Warto mieszkanie chociaż odświeżyć małym nakładem finansowym, a od razu wrażenie na potencjalnym kliencie będzie lepsze. Na rynku mnóstwo jest mieszkań, które wymagają dużego wkładu. Kiedy pojawia się nieruchomość po home stagingu idzie jak świeże bułeczki i jeszcze wyższą cenę uzyskuje. Ja na pewno zainwestuję trochę w odświeżenie domu jeśli zdecyduję się na jego sprzedaż :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwazam, ze warto skorzystac z takiej uslugi. Czasem dobre doradztwo umozliwi nam podwyzszyc wartosc nieruchomosci i dobrze sprzedac.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładny wystrój to podstawa :) Na razie nie myślę o sprzedaży ani o kupcie :>

  OdpowiedzUsuń
 12. Mieszkanie w którym jest piękny wystrój nie tylko jest więcej warte, ale i z pewnością będzie popularniejsze wśród osób zainteresowanych kupnem. My kupowaliśmy puste - woleliśmy sami je wyposażyć, jednak dziś wiem, że to do końca nie była dobra decyzja, bo wyposażam je do dziś i końca nie widać :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajny post :) my planujemy zamiane mieszkania na dom wiec za niedlugo bedziemy sprzedawac

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo ciekawy post, ja nie mam mieszkania, ale chętnie podsunę ten wpis innej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawy wpis :) Piękne wnętrze zawsze przyciąga :)

  OdpowiedzUsuń
 16. bardzo przydatny post na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie ten temat jeszcze jest dość obcy, ale dobrze dowiedzieć się co nieco;>

  OdpowiedzUsuń
 18. nie sprzedawalam nie kupywalam wiec poki co dla mnie temat jest obcy

  OdpowiedzUsuń
 19. Swojego czasu szukaliśmy lokum do kupienia - małe mieszkanka w blokach ale jednak, tylko w kilku przypadkach odbywało się to z pomocą biur i pośredników. Zwracaliśmy uwagę jak to wiadomo na stan mieszkania, ewentualnych kosztów remontu, umeblowanie i przestronność.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo fajnie, że poruszasz take tematy. Ja jeszcze nie sprzedaje mieszkania, ale może kiedyś powrócę do twojego wpisu :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo ciekawy post, który może mi się w przyszłości przydać ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeśli tylko miałoby mi to pomóc sprzedać mieszkanie w bardzo dobrej cenie to jestem jak najbardziej za taką pomocą :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Sprzedaż czy kupno mieszkania to lada wyzwanie nie tylko dla kupującego ale i sprzedającego. Zgadzam się że pierwsze spojrzenie jest najwazniejsze

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu