W obłokach marzeń - Izabela M. Krasińska. Recenzja

by - 5.9.18

Kolejną książką, którą ostatnią czytałam jest W obłokach marzeń Izabeli Krasińskiej od Wydawnictwa Czwarta Strona. Jest to trzecia część historii opowiadającej o dziejach Marty i Piotra. I po przeczytaniu tej książki z przykrością muszę stwierdzić, że jest ona chyba ostatnią z tej serii, a szkoda. 


Piotr dochodzi do siebie po wypadku samochodowym, w którym omal nie zginął. Natomiast Martę ciągle dręczą wyrzuty sumienia, że to z jej winy mąż uległ wypadkowi, a teraz ma problem, by wrócić do pełnej sprawności. Kłopoty w związku mają także  Agata i Wojtek. Otóż postawili oni wszystko na jedną kartę i postanowili spróbować wspólnego życia. Siostra Piotra ma jednak spore wątpliwości, czy zostawiając swoje dotychczasowe życie we Wrocławiu na pewno zdecydowała słusznie. Marta i Piotr przeprowadzają się na wieś, a tam poznają nowych sąsiadów, m.in. Darię, której zachowanie zaczyna wzbudzać sporo podejrzeń. Paweł natomiast okazuje się świetnym aktorem, a jego zachowanie wzbudza przerażenie.  W tej części autorka skupiła się nie tylko na głównych bohaterach powieści, ale także sporo uwagi poświęca innym osobom, którzy poprzednio odgrywali raczej role drugoplanowe. Dzięki temu mamy okazję poznać wszystkich wymienionych bohaterów, których losy się ze sobą przeplatają.

Książka W obłokach marzeń napisana przystępnym językiem, czyta się ją bardzo dobrze i bardzo szybko. Mimo tego, porusza ona ważne, społeczne tematy. Mamy tu miłość, o którą warto walczyć za wszelką cenę, a także rodzinę, którą należy chronić od wszelkiego zła. Pokazana została także jakże niebezpieczna praca strażaków a także dotknięty został temat przemocy domowej. To bardzo ważne, gdyż jak wiemy, ofiarom takiej przemocy bardzo ciężko jest o niej w ogóle mówić i przyznać, że jej doświadczają. Boją się oni swoich oprawców, a także wstydzą przed sąsiadami czy najbliższą rodziną.  Być może ta książka skłoni niektórych do zwrócenia się o pomoc. Autorka czasem dość brutalnie pokazuje, na przykładzie Darii, losy wielu kobiet, które spotykają się właśnie z przemocą psychiczną oraz fizyczną w swoich domach. Dzięki lekturze dowiadujemy się, że warto wyciągnąć rękę do drugiego człowieka i nie być obojętnym na jego krzywdę. Nie należy się skupiać tylko i wyłącznie na sobie. Myślę, że warto sięgnąć po tą pozycję.

Może Ci się spodobać

22 komentarze

 1. Tematyka trudna, ale bardzo ciekawa. Chętnie ją przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Temat fajny.. muszę po nią sięgnać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna ciekawa propozycja, a czasu na czytanie mało.

  OdpowiedzUsuń
 4. W zimowe wieczory czasu będzie więcej więc wtedy chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna okładka, myślę że się skuszę na jej przeczytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. często sięgam po sagi lub inne książki złożone z kilku części, im więcej tym bardziej przyzwyczajam się do bohaterów. chętnie przeczytam książki Izabeli Krasińskiej

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem jakoś nie mogę się przekonać do polskiej literatury, może kiedyś to się zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam autorki, ale chętnie sięgnę po lekturę na jesienne dni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Następna w kolejce książka, którą chcę przeczytać
  Zapraszam do mnie http://barwne-stylizacje.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam historie w kilku tomach. Kończąc jedną książkę wiem, że za chwilę sięgnę po następną i losy bohaterów coraz bardziej zaczynają mnie ciekawić:) Z pewnością przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładna okładka. Myślę, że mogłabym ją przeczytać. Zapowiada się ciekawa historia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubie ksiazki, ktore maja swoje dalsze losy w innych tomach. Ciekawosc bierze gora i wrecz trzeba zakupic kolejna czesc. Podoba mi sie problem poruszany w tej historii. Przemoc to dosc czesto spotykany problem. Ludzie ją dotknieci zamykaja sie w sobie. Trzeba obserwowac, a moze w odpowiednim momencie bedziemy w stanie pomoc. Autorke doskonale znam aczkolwiek jeszcze nie czytalam jej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię takie ksiązki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Lubię takie książki. Z chęcią dodam ją sobie do zakładek i w przyszłości zamówię.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo interesująco brzmi Twoja recenzja. Z chęcią ją przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 16. z chęcią ją przeczytam, zachęciłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie wiem czy miałabym aktualnie ochotę na taką książkę;>

  OdpowiedzUsuń
 18. Przemoc domowa jest rzadkim tematem w książkach, a warto coś wiedzieć o niej i jak się bronić

  OdpowiedzUsuń
 19. warto pamietac aby w zyciu nie byc egoista .. zainteresowalas mnie

  OdpowiedzUsuń
 20. Książka z pewnością ciekawa, jednak wolę zupełnie inne klimaty by się rozluźnić :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo lubię tego typu książki. Z chęcią po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ta propozycja chyba nie est dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu