Jak oszczędzać pieniądze ?

by - 24.10.18

24 października rozpoczyna się Tydzień Oszczędzania i trwa on, aż do 31 października. Oczywiście jego ideą jest oszczędzanie, tak, aby jak najwięcej pieniędzy zostało w naszym domowym budżecie. Temat jak najbardziej na czasie, gdyż nasze wydatki wciąż rosną. Dlatego dziś chciałabym podsunąć Wam parę pomysłów, w jaki sposób przestawić nasze myślenie i zacząć oszczędzać, obniżając wydatki.


1. Licz złotówki jak kalorie

Według badań najlepszym sposobem na przestrzeganie zaleceń żywieniowych jest prowadzenie zapisków co i kiedy jemy. To samo tyczy się wydatków. Nie mamy pojęcia na co tak na prawdę wydajemy nasze pieniądze dopóki tego nie spiszemy. Zróbcie to a na pewno zaskoczą Was niektóre kwoty i pozycje.

2. Wydawaj mniej, niż zarabiasz

Odwołując się do diety - gdy chudniesz, to spalasz więcej niż zjadasz. Natomiast, gdy wydajesz mniej niż zarabiasz - oszczędzasz. Dobrym pomysłem jest tutaj utworzenie konta oszczędnościowego, na które będziecie przelewać nadwyżkę. Załóżmy, że będzie to na przykład 5-10 % zarobków. Nie odczujecie tego przelewając kwotę miesięcznie, jednak po roku uzbiera się Wam całkiem fajna suma.

3. Nie trać czasu w kolejkach

Wszak czas to pieniądz, dlatego nie traćcie go na marne. Gdy na koncie widnieje już zaoszczędzona kwota to warto sprawdzić kursy walut poprzez kantor online Internetowykantor.pl. I zrobić transakcję zamiany złotówek na inną walutę, która aktualnie będzie atrakcyjna. To na prawdę dobry sposób, gdyż w każdej chwili możemy odwrócić transakcję, gdy kurs pójdzie w górę i zyskać na tym. Kantor online to niezwykle wygodna forma, oszczędność przede wszystkim naszego czasu. Dodatkowo wszystkie działania są tu wyjątkowo bezpieczne. Internetowykantor.pl posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. Oznacza to m.in., że firma jest w dobrej kondycji finansowej, a środki przeznaczone na transakcje płatnicze są chronione, ponieważ leżą na oddzielnych kontach i są wyłączone z masy upadłościowej. Dodatkowo mam dla Was informację, właśnie trwa promocja dla nowych klientów, w której możecie otrzymać bilet do Multikina. Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz na stronie i dokonać wymiany walut w serwisie. Szczegóły znajdziecie na stronie Internetowykantor.pl.

4. Suma małych wpłat

Jeśli posiadacie nałogi, na przykład palicie papierosy, to oszczędzanie będzie idealnym pretekstem na to, aby z nich zrezygnować. Dobrym sposobem będzie kupienie świnki skarbonki i wrzucanie tam pieniędzy przeznaczonych na używki. Po roku takiego oszczędzania możemy się zaskoczyć kwotą jaka się tam znajdzie. Badania wykazały, że kwoty sięgają nawet 5000zł.

5. Pieniądze na czarną godzinę przeznaczamy tylko na czarną godzinę

Waszą pralkę szlag trafił i cieknie z niej woda? Rura kanalizacyjna pękła i macie zalane mieszkanie, czy też ukruszył się ząb i trzeba go nadbudować? To są właśnie wydatki związane z czarną godziną. Promocja w sklepie natomiast nimi nie jest.

6. Sprzedawca to Twój nieprzyjaciel w oszczędzaniu

Na zakupy chodzimy z wielu powodów, czasem spowodowane są zwykłą chandrą, a nie potrzebą zakupu jakiejś rzeczy. W sklepie czeka na nas miły sprzedawca, który chętnie nas wysłucha i doradzi. Przy okazji wciskając nam masę niepotrzebnych przedmiotów. W efekcie wracamy do domu z bluzką, którą na dobrą sprawę wcale nie chcieliśmy. W krótkim czasie skończymy z szafą pełną rzeczy, których nie potrzebujemy i z debetem na koncie.

To tylko kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i zmianę swojego myślenia. Jednak Wy może macie całkiem inne, sprawdzone metody. Zdradźcie mi jakie :)

Może Ci się spodobać

27 komentarze

 1. W dzisiejszych czasach oszczędzanie to trudny temat, sama musiałam dojść do perfekcji jeśli chodzi o pomysły na odłożenie gotówki :) Zainteresował mnie Twój pomysł z wymianą gotówki w Internetowym Kantorze. Przyznam, że wcześniej nie słyszałam o takim pomyśle, ale wydaje się być naprawdę dobry :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój mąż jest bardzo oszczędny i ja również powoli się tego uczę ;) Pieniążki odkładamy w innej walucie, wymieniamy pieniążki w kantorze i tą inną walutę jakoś ciężko nam wydać. U nas w domu to najlepszy sposób na oszczędności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spodziewałabym się, że kantor internetowy może mieć o tyle lepsze stawki niż stacjonarne punkty. To super rozwiązanie. Nie trzeba w takim razie trzymać waluty na nagłe wypadki skoro można ekspresowo dokonać wymiany. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w domu oboje z mężem staramy się oszczędzać, jednak w sytuacjach kiedy odłożymy sobie jakąś kwotę zawsze staje się coś niespodziewanego jak np. psuje się auto albo chorują dzieci i niestety mamy wtedy większe wydatki.Kantory online używam od pewnego czasu i jestem zadowolona. Jest to wygodny sposób na zamianę pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. O kantorze internetowym nie pomyślałam...Dobrze wiedzieć😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Staram się robić zakupy rozsądnie, ale wiadomo, nie zawsze wychodzi :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobre rady :) ja ostatnio robie bardziej przemyslane zakupy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W dzisiejszych czasach każdy sposób na oszczędzanie jest dobry. Jestem zaskoczona pomysłem wymiany pieniędzy na inna walutę

  OdpowiedzUsuń
 9. Twoje wskazówki są bardzo dobre. Mnie niestety kiepsko idzie oszczędzanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. mój chłopak często korzysta z tego kantoru, wymienia pieniądze w zależności od ich kursu, czasami jest to naprawdę bardzo korzystne i można w ten sposób nie tylko oszczędzić ale i zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio znajoma polecała mi ten kantor :D

  OdpowiedzUsuń
 12. jestem oszczędna, ale ostatnio budowa daje w kość i nie ma jak zaoszczedzić

  OdpowiedzUsuń
 13. Oszczędzanie to dość cięzki temat, niby już masz trochę i trach coś pada... najczęściej grubsza kasa wtedy potrzebna.. A skarbonik zawsze szybko rozbijam... ciężko mi z odkładaniem hhihi

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie wiedzialam, ze sa takie kantory. Oszczedzamy w tej chwili bardzo, wiec tska opcja bylaby bardzo fajna. Musze poczytac na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 15. ja ostatnio stałam się bardzo oszczędna, zapisuję wszystkie wydatki :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Staram się oszczędzać jak najwięcej, jednak różnie to z tym bywa :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie mam takich sposobów bo u mnie z tym oszczędzaniem jest bardzo kiepsko. Gdy już miałam w gorącym sezonie wyższe premie i myślałam, że zaoszczędzę dobrą sumkę by nawet kupić za to projekt domu to moim błędem było nie przelanie tej kwoty na oszczędnościowe... Pieniążki się rozeszły bardzo szybko a jak zawsze jestem na zero

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja ogólnie jestem oszczędna, ale przyznam, że pomysł z internetowym kantorem mi się bardzo spodobał :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Muszę skorzystać z Twoich rad. Bardzo podoba mi się pomysł z internetowym kantorem ale i ze świnką :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Oj u mnie z oszczędzaniem jest raz lepiej a raz gorzej XD

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja od teraz postanowiłam oszczędzać i mam nadzieję, że mi się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Oszczędzać warto, bo w dzisiejszych czasach pieniądze idą "jak woda". Na walentynki w zeszłym roku podarowałam mojemu chłopakowi szklaną świnkę skarbonkę i od roku konsekwentnie wrzucamy tam 5-złotówki. Świnka robi się coraz cięższa, a gdy już uzbieramy ją całą to chcemy przeznaczyć zaoszczędzoną kwotę (która będzie całkiem spora) na nasze pierwsze wakacje w ciepłych krajach.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja kiedyś miałam problem z oszczędzaniem, ale od kilku lat udaje mi się ogarniać tę kwestię.

  OdpowiedzUsuń
 24. Znacznie łatwiejsze byłoby oszczędzanie, gdyby zarobki były wyższe, a ceny mediów i żywności niższe.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja przyznam, że oszczędzać nie potrafię. Zawsze są jakieś wydatki. A to leki, a to mleko, a to, a tamto.

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja mam bardzo podobne patenty na oszczędzanie

  OdpowiedzUsuń
 27. Staram się stosować te zasady.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu