Jak zorganizować imprezę firmową?

by - 13.11.18

Impreza firmowa to zdecydowanie najlepszy sposób na zintegrowanie pracowników i poprawienie atmosfery panującej w biurze. To okazja, aby poznać współpracowników poza miejscem pracy. Dawniej rzadko która firma decydowała się na zorganizowanie takiej imprezy, jednak aktualnie imprezy integracyjne są dość częstym zjawiskiem, co czyni nasze miejsce pracy zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Firmy zatrudniają często profesjonalne firmy, które zajmują się organizacją eventów. Dopracowują każdy szczegół, tak, aby pracownicy czuli się jak najlepiej.


Takie imprezy firmowe możemy podzielić na : imprezy integracyjne, wyjazdy szkoleniowe, wyjazdy motywacyjne, imprezy tematyczne. Każda z nich odgrywa inną rolę, chociaż wyglądają w zasadzie podobnie. Wśród celów, dla których organizowane są wyjazdy integracyjne, możemy wyróżnić lepsze poznanie się współpracowników, odkrycie ich możliwości i predyspozycji, rozpoznanie słabych i mocnych stron, ale także poprawa skuteczności działania i zarządzania zespołem pracowniczym. Główna funkcja takich wyjazdów to motywacja pracowników do bardziej wytężonej pracy i pobudzenie większego zaangażowania do wykonywanej pracy.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjna? Jeśli pozwala na to pora roku i pogoda to najlepiej zdecydować się na plener. Takie miejsca sprzyjają wytworzeniu luźnej atmosfery wśród uczestników. Ważne, aby można było się do nich bez problemu dostać, a sam dojazd był krótki i łatwy. Jeśli natomiast planujemy zorganizować imprezę firmową w połączeniu z warsztatami tematycznymi to lepiej jest wybrać jako miejsce, ośrodek szkoleniowy czy też hotel z dużą salą konferencyjną.


Imprezy firmowe mogą  być zróżnicowane pod względem rodzaju. Mamy tu do wyboru szeroki wachlarz oferty. Jeśli nasi pracownicy lubią czynną integrację to możemy ich zapewnić warsztaty kulinarne połączone z degustacją dań. Zajęcia prowadzone są ze znakomitymi kucharzami, a w ich czasie uczestnicy mają okazję poznać niesamowite kuchnie świata. Organizator zapewnia sprzęt, składniki i prowadzących. Do wyboru są, aż cztery różne menu.


Jeśli natomiast preferujemy zajęcia sportowe na świeżym powietrzu to idealnym wyborem będzie organizacja imprezy typu paintball. Jest to gra zespołowa, gdzie najważniejsze jest zgranie oraz współpraca drużynowa. Scenariusz wydarzenia jest każdorazowo dostosowywana do liczebności grupy i specyfiki spotkania. Znaleźć się w nim mogą następujące konkurencje: zdobywanie flagi, ochrona prezydenta, ścigany, pojedynki dzikiego zachodu i wiele innych! To świetna okazja, aby poznać naszych współpracowników i nauczyć się z nimi współdziałać, by osiągnąć wspólny sukces.

Oczywiście rodzajów imprez jest wiele, wiele więcej. Ja przytoczyłam Wam zaledwie garstkę wśród szerokiej oferty. Na prawdę warto inwestować w ten sposób w zadowolenie naszych pracowników, gdyż przełoży się to potem na pewno na pozytywne wyniki ich pracy. A Wy co myślicie o organizacji takich imprez firmowych?

Może Ci się spodobać

20 komentarze

 1. Zawsze bardzo lubiłam tego typu imprezy firmowe. Zawsze można było zrobić fajne rzeczy i nauczyć się czegoś nowego. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego typu imprezy najlepiej organizowac w plenerze. Jak pogoda dopisuje mozna zorganizowac wiele fajnych atrakcji jak np. paint ball, ognisko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio mój mąż miał taką imprezę. Wszystko zaczęło się od obiadu w Restauracji obok kolejki wąsktorowej, następnie wsiedli w kolejkę - jazda trwała ponad 2 godziny, póxniej w lesie mieli paintaball i pojechali w inne miejsca gdzie mieli zarezerwowane narty wodne i park linowy. Na koniec mieli dyskotekę pod gwiazdami ;) Mąż był bardzo zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój mąż bardzo często chodzi na takie imprezy firmowe właśnie przeważa najczęściej paintball, chociaż też były i gokarty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że sposobów na organizację takiej imprezy jest wiele. Wszystko zależy od tgo kto, co lubi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brałam u dział w kilku naprawdę fantastycznych imprezach firmowych integrujących zarówno pracowników jak i kontrahentów. wszystko zależy od skali przedsiębiorstwa i jego funduszy ale nawet małe firmy mogą sobie pozwolić na imprezy od czasu do czasu, to na pewno pozytywnie wpływa na relacje w pracy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na Paintball bym się bardzo chętnie wybrała w ramach imprezy integracyjnej;>

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś lubiłam takie imprezy i chętnie brałam w nich udział. To fajny sposób na zintegrowanie pracowników i dobrą zabawę. Niestety tylko dwie firny, w których pracowałam taki w taki sposób integrowało pracowników.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja sama lubie takie imprezy w plenerze, kiedyś na takiej byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas w pracy właśnie szykuje się wyjazd ;) Ja bym była zadowolona z warsztatów.

  OdpowiedzUsuń
 11. Plener jest najlepsza opcja. Byleby w pogode trafic. Bywam co roku ma takich imprezach. I wiekszosc z nich skupia sie na tych klimatach rodzinnych i glowny nacisk jest na dzieci, ktore przychodza wraz z rodzicami. Sa dmuchańce, konie, gokarty. Dla mnie bomba. W tym roku nie bylam ze wzgledu na ogromny upal.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie imprezy to mega integracja i fajnie spędzony czas :) Najbardziej lubię imprezy plenerowe i dodatkowo tematyczne, jest przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super sprawa! Teraz jest duuużo genialnych pomysłów na integrację! Podobają mi się Twoje!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeszcze nigdy dotąd nie miałam okazji być na takiej imprezie, ale sądzę, że dobrze bym ją wspominała :D

  OdpowiedzUsuń
 15. U nas dwa razy w roku odbywa się impreza firmowa jedna raczej początkiem lata a druga na wigilię. Pracuję w hotelu więc wybór miejsca to nie problem bo robimy to właśnie u siebie na miejscu latem posiadówka pod wiatą przy ognisku na a zimą w restauracji z dj. Każdą imprezę organizuje inny dział więc jest to super czas :)

  OdpowiedzUsuń
 16. U nas impreza zakladowa jest na 300 osob wiec organizacja jest ciezka ale firma spisuje się na medal i co roku czyms zaskakuje

  OdpowiedzUsuń
 17. mi najbardziej podoba się pomysł z warsztatami i degustacją :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Takie imprezy to świetna sprawa. Dzięki temu grupa później lepiej pracuje :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Takie imprezy to musi być coś wspaniałego! :) A odpowiednia organizacja wszystkiego jest kluczowa w pomyślności spotkania :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Uwielbiam imprezy integracyjne, zwłaszcza tematyczne. Jest to świetny sposób na rozładowanie emocji, zintegrowanie się z grupą nieznanych, albo mało znanych osób. A emocje, które towarzyszą takim imprezom pozostają w nas na zawsze!

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids