Internetowy skup książek - jak to działa?

by - 5.12.18

Zapewne wiecie, że uwielbiam czytać. Są takie pozycje z którymi się nie rozstaje i mogę je czytać i czytać na okrągło. Jednak są książki, które przeczytane raz, nie zachęcają mnie już ponownie. Niestety bywa i tak. Taka książka w zasadzie niepotrzebnie zbiera kurz na mojej półce, a może znalazłby się ktoś kto sięgnął by po nią z chęcią. Takich pozycji mam dość sporo, dlatego też szukałam alternatyw na korzystne ich sprzedanie. Uzbieraną kwotę chcę przeznaczyć na nowe książki, a moja lista do przeczytania jest dość długa. 


W ten sposób trafiłam na internetowy skupksiazek.pl , który umożliwia sprzedaż używanych książek i podręczników online i pozyskanie pieniędzy na nowe. Jak to działa? Bardzo prosto. Krok pierwszy to wprowadzenie kodu ISBN na stronie w wyszukiwarce i kliknięcie przycisku Sprzedaj. Teraz nastąpi przeniesienie do widoku umożliwiającego łatwą sprzedaż naszych książek. W tym miejscu będziemy także widzieć maksymalną cenę jaką jest nam w stanie zaoferować firma za nasze używane książki. Oczywiście ostateczna oferta zależy od stanu technicznego pozycji. Minimalna wartość sprzedaży to 40 zł. Gdy przekroczymy tą kwotę możemy także liczyć na darmowy odbiór paczki.

Teraz następuje podanie adresu pod który ma przyjechać kurier. Należy pamiętać, że ostateczna wycena odbywa się na miejscu w siedzibie firmy, dlatego warto poświęcić szczególną uwagę na zapakowanie przesyłki, tak, aby nic nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. Gdy zamówienie jest zaakceptowane przez skup książek, należy wybrać datę odbioru paczki i wygenerować list przewozowy. Stan przekazanych książek zostanie zweryfikowany w ciągu 5 dni roboczych, a od momentu ich sprawdzenia do momentu przelewu nie mija zwykle więcej niż 48 godzin. W zasadzie to wszystko - szybkie i proste rozwiązanie.


Oczywiście nie każdą książkę można w ten sposób sprzedać, gdyż są pewne ograniczenia. Mianowicie nie przyjmowane są tu pozycje, które były wydane przed 2006 rokiem. Te których ISBN zaczyna się od cyfr 83 lub książka nie posiada go w ogóle. Nie może być również ubytku w stronach, nie mogą być one poplamione, zabrudzone czy też zamoczone. Nie powinny nosić śladów typu podkreślenia, czy też zaznaczenia w tekście.


Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że idea powstania takiego miejsca w sieci jest genialna. Nasze czasy są takie, że spieszy nam się wszędzie, cenimy swój czas i coraz mniej go chcemy tracić na stanie w korku, kolejkach czy dojeżdżanie na zakupy. Sprzedaż usług i towarów przez internet ciągle wzrasta i z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna, dlatego też w zgodzie z tym panującym trendem powstał internetowy antykwariat. Miejsce, które zapewnia nam to wszystko, co kantor stacjonarny, ale bez potrzeby wychodzenia z domu. Czas, który na tym zaoszczędzimy możemy poświęcić na czytanie nowych książek ;). Co myślicie o takim miejscu w sieci?

Może Ci się spodobać

18 komentarze

 1. Nie kupuję książek, ale miałam kilka które mi tylko leżały i zaniosłam je do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam kiedyś o tym. Nawet chciałam sprzedać książki ale jakoś potem zapomniało mi się...

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Właśnie niedawno przygotowałam całą listę książek, które nie są mi potrzebne i chciałam je sprzedać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nigdy nie korzystałam z takiego internetowego skupu książek jednak jest to ciekawa inicjatywa, jeśli z czegoś nie korzystamy to warto to oddać a nawet zarobić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też będę dzisiaj pisać o tym skupie książek. To dość ciekawa alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 6. Często korzystam z antykwariatu stacjonarnie jednak taki skup książek online to fajna sprawa. Chetnie skorzystam w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym roku robiłam selekcję książek ale sprzedałam je stacjonarnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. chętnie zajrzę na tą stronę. Dzięki za taki wpis.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o takiej opcji sprzedaży książek :) Dobrze, że napisałaś o niej, bo planuję zrobić "porządek" w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nawet nie sądziłam, że coś takiego istnieje! Ja lubię kupować nowe książki w księgarniach no a potem leżą na półkach.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skup online jest dużo wygodniejszy. Zyskamy na czasie. Szczerze mówiąc nie wiem, czy u nas stacjonarne jest skup książek. Jedynie podręczniki do szkoły. Także jak bym chciała się pozbyć z półki moich dobroci kiedyś, to wolałabym w takiej formie to zrobić. Póki co swojej biblioteczki się nie pozbede. Wręcz poszerzam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna ta strona. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje ;o Uwielbiam czytać i wiele książek wolę mieć na własność, dlatego też nie pożyczam tylko decyduje się na zakup. Miejsca coraz mniej, a lista zachcianek coraz to większa. Chętnie spróbuję sprzedać te pozycje, których już nie będę czytać i zastąpię je nowościami!

  OdpowiedzUsuń
 13. Korzystałam już ze skupszop ale tej strony nie znam

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale fajna strona. Nie slyszalam o niej wczesniej. Skorzytam na pewno, bo sporo książk mi zalega na półkach.

  OdpowiedzUsuń
 15. nie wiedziałam, że istnieje coś takiego <3 super strona

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie słyszałam jeszcze o tej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Słyszałam już o takiej opcji, ale jeszcze nie korzystałam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajna sprawa jeśli ktoś lubi taką formę, ja lubie nowe książki i ich zapach, lubie tez jak kurzą się na pólce haha

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych. Dane te przetwarzane są dobrowolnie i w każdej chwili możesz z tego zrezygnować. Celem ich zbierania jest zapobieganie Spamu

Reima kids